Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 24. července 2021 Kristýna

Diskuse

Enoch was right

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Z92d68e87n53ě40k 94Ž25í26k25o73v34e77c86k60ý 7180698280856

'49:51 – společnost je přinejmenším opticky rozdělena na dvě "skoropoloviny"'

- to je nesmysl, nanejvýš se to tak může jevit při povrchním pohledu na výsledky presidentských nebo senátních voleb, kde je to zákonitý výsledek většinového (tedy polodemokratického/polototalitního) volebního systému. Už ve sněmovně, která je volena poněkud demokratičtějším systémem (blíže k decitotalitě než ke čtvrttotalitě), vidíme společnost pluralitní, nikoliv dualitní.

Také ve zdejších diskuzích k migraci vidíme velmi široké spektrum názorů:

- jiříkistité (Na vrchu na jedli bylo krkavčí hnízdo, a dole na zemi dvě krkavčata pištěly a naříkaly: „Otec i matka nám uletěli; máme si samy potravy hledat, a my ubohá písklata ještě lítat neumíme! Och pomoz, Jiříku, pomoz! nasyť nás, sic umřeme hladem.“ – Jiřík se dlouho nerozmýšlel, skočil s koně a vrazil mu do boku meč, aby krkavčata měly co žrát. );

- povondristé („Jak to, sem,“ vyhrkl starý pán jaksi popuzeně. „Myslíš jako sem do Prahy?“ / „Vůbec k nám do Čech,“ děl mladý Povondra ustaraně. „Já myslím, když už jsou Mloci až u Drážďan – –“ /„Ty chytráku,“ káral ho pan Povondra. „Jak by se sem dostali? Přes ty naše hory?“ / „Třeba po Labi – a potom dál podle Vltavy.“ / Otec Povondra pohoršeně zafrkal. „Prosím tě, po Labi! To by mohli leda do Podmokel, ale dál už ne. Tam jsou, holenku, samé skály. Já tam byl. Kdepak, sem se Mloci nedostanou, my to máme dobré. A Švýcar je na tom taky dobře. To je báječná výhoda, že my nemáme žádné mořské břehy, víš? Kdo má dnes moře, je chudák.“);

- Seisté ("doufám, že Se to nějak vyřeší);

- defétisté;

- "přijímejme jen ty, kteří utíkají před pronásledováním, nikoliv jen před bídou"; / - "přijímejme jen ty, kteří jsou ochotni se asimilovat"; / - "přijímejme je křesťany, něcisty a ateisty" / - "přijímejme jen Evropany"

- "přistupujme ke všem bez diskriminace a tudíž nepříjímejme nikoho"

0/0
16.7.2020 12:11
Foto

J34a37n 47R56á87ž 1679583444820

S následujícím myšlenkami nemůže inteligentní Evropan nesouhlasit a přes to se to děje.

- nejde mít zároveň původní zvyky a společenské uspořádání a zároveň tak efektivní a výkonnou společnost.

- pokud kdosi nehodlá uznat, že Evropan je nejprve občan svého státu a pak teprve Somálec, Afghánec, Rus či Turek, že je dříve občan a teprve potom muslim, jehovita nebo katolík, pak těžko může žít v Evropě.

Když "kulturní liberálové" tyto základní podmínky nekonfliktních mezilidských vztahů v naší civilizaci zpochybňují a akademické i politická elity je v tom podporují je důvodem, proč jde Evropa nenávratně "do kopru".

PS. Významovým odtržením v podstatě bezbřehých lidských práv od občanských práv spojených s vyžadováním plnění občanských povinností, začaly všechny problémy, které Evropany dnes utápí v bahně.

+3/0
16.7.2020 11:40

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz